Jakie umiejętności posiada absolwent studiów na kierunku administracja?
Od osoby po studiach na kierunku administracja oczekuje się, że będzie ona posiadać konkretną wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną do wykonywania przyszłego zawodu. Tak samo ważne są kompetencje społeczne i tzw. umiejętności miękkie, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w tej branży. Czego uczą się studenci, którzy starają się o dyplom uczelni kształcącej przyszłą kadrę administracyjną? Przedstawiamy sylwetkę absolwenta administracji!
Wiedza teoretyczna i praktyczna w administracji
Zapotrzebowanie na kadrę administracyjną utrzymuje się na równym poziomie. Praca po takim kierunku studiów daje dobrą stabilizację i pewne dochody. Wiele uczelni, np. Akademia Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie, ma w swojej ofercie kierunki związane z administracją publiczną, z możliwością odbycia praktyki zawodowej. Program studiów na kierunku administracja obejmuje przedmioty, którym tematem przewodnim jest m.in. prawo administracyjne, organizacja i zarządzanie i finanse publiczne. Duży nacisk kładzie się na umiejętność samodzielnego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów. Ważne jest posiadanie dużego zasobu wiedzy oraz świadomość tego, że wiedzę tę należy na bieżąco aktualizować.
Charakterystyka sylwetki absolwenta studiów na kierunku administracji
Jeśli interesuje Cię administracja, studia dzienne I i II stopnia, z pewnością dobrze jest wiedzieć, jak może wyglądać ścieżka kariery. Absolwenci tego kierunku mają potrzebną wiedzę i umiejętności do rozpoczęcia pracy w administracji publicznej oraz w sektorze prywatnym. Wśród zakładów pracy, które rekrutują osoby z dyplomem uczelni administracyjnej są jednostki organizacyjne samorządów terytorialnych (urzędy miasta, gminy itd.), urzędy pracy i inne podmioty pracujące w sektorze administracji publicznej. Te same zakłady przyjmują studentów na praktyki zawodowe. Pracownicy administracji to kadra wyspecjalizowana w planowaniu, organizowaniu i koordynowaniu różnych działań związanych z sektorem publicznym. Od absolwentów studiów na kierunku administracja wymaga się logicznego myślenia i zdolności wykorzystania ich wiedzy teoretycznej w praktyce. Ważne jest także to, aby umieli oni pracować pod presją oraz umieli przeprowadzać procedury administracyjne w praktyce.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana