Jak wybrać dobrą agencję pracy dla opiekunek?
Praca w roli opiekunek osób starszych, zarówno w Polsce, jak i w Niemczech cieszy się dużym zainteresowaniem. Chęć niesienia pomocy i zarobku determinują do poszukiwania pracy w tym zawodzie. Ze względów bezpieczeństwa niewiele osób decyduje się na samodzielną organizację wyjazdów, a zgłasza się do agencji. Przed wyborem firmy pośredniczącej warto dokonać pewnej weryfikacji. Co należy sprawdzić, by mieć pewność, że współpraca z agencją pracy dla opiekunek będzie przebiegać na dobrych warunkach i zgodnie z umową?
Sprawdź legalność agencji pracy
Agencje pośredniczące w zatrudnieniu pracowników zobowiązane są do rejestracji w KRS oraz posiadania certyfikatu, który wydaje Ministerstwo Pracy i Polityki. Dodatkowo agencja musi mieć przydzielony numer KRAZ (Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia) stanowiący wykaz wszystkim podmiotów, których profil działalności związany jest z pośrednictwem pracy i usługami pracy tymczasowej, a także doradztwem personalnym i zawodowym. Jaki wyjaśnia agencja opiekunek osób starszych w Niemczech Senior Vitae, każda firma działająca w tej branży powinna mieć zamieszone powyższe informacje na swojej stronie. Dzięki temu osoba planująca obiegać się o pracę opiekunki ma pewność, że agencja pracy działa legalnie, w zgodzie z przepisami prawa polskiego.
Przeczytaj również: Do kogo skierowana jest oferta agencji pracy?
Czy warto sugerować się opiniami w Internecie?
I tak, i nie. Opinie w sieci są różne, często pisane pod wpływem emocji i przede wszystkim – nie są obiektywne. Nie oznacza to, że nie należy brać ich pod uwagę, ale też, by nie sugerować się wyłącznie nimi. Jeśli opinie o agencji są wyłącznie negatywne, warto zastanowić się, czy nawiązanie współpracy to dobry pomysł. Dobrze jest sprawdzić, czy wybrana agencja pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech cieszy się dobrą reputacją, a także, kiedy jest polecana wśród znajomych. Może ktoś z otoczenia opiekuje się osobą starszą i poleci miejsce, do którego warto się zgłosić, szukając pracy w takim samym charakterze.
Przeczytaj również: Jakie dokumenty zabrać na wizytę w agencji pracy?
Umów się na rozmowę i obserwuj
Kiedy już wybierzesz agencję pracy na podstawie powyższych wskazówek, możesz dokonać samodzielnej analizy i wyciągnąć wnioski z całego procesu rekrutacji. Zwróć uwagę na sposób komunikacji. Agencje, które nie zwlekają z odpowiedzią i zapewniają stały kontakt, są zapowiedzią udanej współpracy i wsparcia, kiedy napotkasz na jakiekolwiek problemy lub wątpliwości podczas wykonywanej pracy. Pamiętaj, by dokładnie przeczytać warunki umowy i pytać, jeśli coś jest niejasne. Osoba rekrutująca powinna z cierpliwością rozwiać każdą wątpliwość, by warunki współpracy były zrozumiałe dla obu stron.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana